Užitečné informace

Letíte poprvé?

Potřebné informace na jednom místě.

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Parkování na letišti
Zjistit, jak se dostanu na letiště

Letiště je díky své lokalitě velmi dobře dostupné. Po dálnici D11 dorazíte z Prahy do Pardubic zhruba za 60 minut a po železničním koridoru je cesta ještě rychlejší. Pokud se na letiště Pardubice vydáte poprvé, podívejte se, kudy k nám vede cesta.

Zjistit letové informace

Aktuální letové informace, dlouhodobé pravidelné lety i informace o spolupracujících leteckých společnostech a cestovních kancelářích - naleznete tu vše, co ke svému cestování potřebujete.

Zjistit, jaké jsou služby na letišti

Naším cílem je vaše spokojenost, proto služby na letišti neustále rozšiřujeme. Před odletem vám zabalíme zavazadla, aby se během transportu neponičila. Čekání na svůj let si můžete zkrátit díky WiFi připojení, které můžete využít nejen k vyřízení pracovních povinností. Samozřejmostí je občerstvení nebo Duty Free prodejna, ve které můžete nakoupit za zvýhodněné ceny.

Zjistit, jak se připojím na letišti k internetu

Potřebujete být on-line, když jste na cestách? Pracujte, surfujte, buďte v kontaktu s přáteli prostřednictvím bezdrátového připojení (Wi-Fi) k internetu!

Zjistit limity pro přepravu zavazadel

Během odbavení cestujících před letem probíhá také odbavení zavazadel, které se řídí Přepravními podmínkami jednotlivých leteckých společností. Řada podmínek pro přepravu zavazadel je však shodná, proto jsme pro vás připravili ty nejdůležitější z nich.

Zjistit, co dělat, když mám větší zavazadlo

Každá letecká společnost má své přesné rozměry a hmotnosti pro kabinová / příruční zavazadla a zavazadla větších rozměrů nejsou tolerována. Pokud plánujete cestovat s rozměrnějším zavazadlem, kontaktujte v předstihu cestovní kancelář či leteckou společnost a domluvte si podrobnosti o možnostech, odbavení a cenách. Zavazadlo určené do zavazadlového prostoru (tzv. zapsané) má dopravcem danou hmotnost i rozměry (obvykle se jedná o 15 kg). Pokud stanovenou hmotnost přesáhnete, musíte nadlimitní hmotnost při odbavení doplatit. O podmínkách přepravy zavazadel se vždy předem informujte u své letecké společnosti.

Zjistit maximální povolený počet litrů alkoholu v zavazadle

Pokud nakoupíte alkohol a tabákové výrobky v Duty free zóně, můžete si vzít do letadla na palubu tolik výrobků, kolik se jich vejde do STEB sáčků, do kterých vám nákup zabalí rovnou v obchodě. Lze tak koupit 3 - 4 lahve, je však zakázané tento alkohol na palubě letadla konzumovat. Počítejte s tím, že tento nákup bude uložen v příručním zavazadle, proto počítejte s volným místem. Pokud nakoupíte tyto výrobky mimo Duty free obchod, uložte je bezpečně do zapsaného zavazadla (bude převážené v zavazadlovém prostoru letadla). Množství se řídí podle cílové země a zboží podléhá spotřební dani.

Zjistit, zda mi stačí občanka nebo potřebuji pas

Při odbavení se kontroluje platnost cestovních dokladů a víz. Vycestovat do zahraničí je pro občany ČR možné s těmito cestovními doklady:
Platný cestovní pas či jiný cestovní doklad dle zákona č. 329/1999 Sb.
Platný občanský průkaz – občanský průkaz je dostatečným cestovním dokladem do zemí EU, Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska.
Další podrobné informace o cestovních dokladech naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jsme tu pro vás

Rychlé odkazy a užitečné informace

Zde naleznete užitečné informace, které se týkají letiště i létání. Jaké důležité dokumenty tu jsou pro vás například připravené?

Cestující

Letové informace
Doprava a parkování
Odbavení cestujících
Služby na letišti
Prodej letenek

Business

Letecký obchod
Neletecký obchod
Služby

O Letišti

O společnosti
Užitečné info
Média
Kontakty

 
Letiště Pardubice > Cestující > Užitečné informace