Odbavení cestujících

Součástí každého letu je odbavení cestujících a jejich zavazadel, kdy se kontrolují potřebné osobní doklady a také probíhá označení a kontrola zavazadel. Odbavení je možné na odbavovacích přepážkách v odletové hale. Aby odbavení probíhalo hladce, doporučujeme dorazit na letiště s dostatečnou časovou rezervou 2 hodiny před odletem.

odbaveni-cestujicich.jpg

Postup při odbavení - krok za krokem

Po příjezdu na letiště se řiďte dopravním značením.  Samotné odbavení probíhá standardně na přepážkách.

Jak dlouho odbavení trvá?

Standardní odbavení letu začíná obvykle 2 hodiny a končí 40 minut před plánovaným odletem,nebo dle požadavku dopravce. Doporučujeme především rodinám s malými dětmi, aby se dostavily k odbavení ihned po jeho zahájení (z důvodu možnosti přidělení odpovídajících sedadel).

Co je k odbavení potřeba?

  • Platný cestovní doklad (občanský průkaz, pas, případně jiný platný doklad totožnosti dle požadavků přestupní a cílové destinace)
  • Letenka (pokud je dopravcem vydávána)
  • Víza (jsou nezbytná do vybraných zemí, a to i v případě návazných letů)
  • Zavazadla (kabinová/příruční zavazadla na palubu letadla a zapsaná/uložená v zavazadlovém prostoru letadla, nadměrná zavazadla a zavazadla překračující limity pro přepravu je možné přepravit po předchozím souhlasu dopravce).

Co se děje mezi odbavením a odletem?

Palubní vstupenku, kterou obdržíte po odbavení, pečlivě uschovejte. Bude požadována pro nástup do letadla. Po odbavení budete procházet bezpečnostní kontrolou a v případě mezinárodního letu do zemí, které nejsou členy Schengenské dohody, rovněž celní a pasovou kontrolou, po níž se budete nacházet v tranzitním prostoru letiště.

Zde již vyčkáte na nástup do letadla, který si můžete zkrátit nákupy či občerstvením.

S jakýmikoliv nejasnostmi s postupem při odbavení na letišti vám pomohou pracovníci společnosti EBA a.s., označeni identifikačními kartami, kteří vám rádi poradí či zodpoví váš dotaz.

 
Letiště Pardubice > Cestující > Odbavení cestujících