Letiště Pardubice je připraveno na letní sezónu 2019

16.5.2019

TSKOVÁ ZPRÁVA                         logo_nejmensi_velikost_s_ochrannou_zonou.png

16. května 2019

 

Letiště Pardubice je připraveno na letní sezónu 2019

 

V rámci dnešní tiskové konference společnosti EBA a.s. jako provozovatele letiště Pardubice a zástupců obou akcionářů, tedy Pardubického kraje a města Pardubice byly představeny plány a aktivity spojené s realizací nových provozních a obchodních plánů letiště.

Tiskové konference se zúčastnili zástupci obou akcionářů – náměstek primátora Pardubic Ing. Jan Mazuch a náměstek hejtmana a senátor Pardubického kraje pan Michal Kortyš, kteří vyslovili naprostou podporu společnosti EBA a.s., která zajišťuje civilní provoz letiště Pardubice.

Vybudování nového terminálu, které náš kraj investičně podpořil, a výsledky za poslední dva roky nás přesvědčily, že civilní letiště má v České republice své nezpochybnitelné místo“, uvedl Michal Kortyš.

Jako majoritní akcionář Město Pardubice zisk nových pravidelných linek podporuje i svou přímou účastní na jednáních. Věříme, že výsledky těchto jednání se projeví již v příštím roce, uvedl Jan Mazuch.

 Pplk. Ing. Petr Hatala za Armádu ČR potvrdil kvalitní spolupráci a koordinaci při poskytování bezpečných služeb řízení letového provozu mezi vlastníkem letiště a provozovateli civilních letů z řad domácích i zahraničních zákazníků.

Ředitelka společnosti EBA a.s. Ing. Hana Šmejkalová informovala o konkrétních výsledcích společnosti, podala informace o letní sezóně, zmínila i dlouhodobé obchodní plány a na závěr představila novinky roku 2019.

Mezi nejdůležitější novinky roku 2019 patří:

·         nové webové stránky společnosti

·         dva strategické partnery, společnost Flying Revue a prodejce letenek společnost KIWI.COM

Nový a jednoduchý design má cestujícím ulehčit procházení stránek a pomoci jim najít jednoduše a rychle odpovědi na nejčastější dotazy týkající se cestování.

Na svoje si přijdou příznivci létání. Letiště Pardubice svoje webové stránky zpestřilo o dechberoucí videa z letecké dopravy a to díky spolupráci se společnosti Flying Revue.

Významnou novinkou v nabídce letiště Pardubice je spolupráce s inovativním portálem  KIWI.COM. Obě společnosti mají stejné vize, a to: „Cestování zlepšit, zjednodušit a zpřístupnit všem“, čehož společnost KIWI dosahuje například tím, že na rozdíl od klasických vyhledávačů může vytvořený itinerář zahrnovat i spojení leteckých společností, které spolu vzájemně nespolupracují. Výsledkem je řada levných, navazujících letů, které Vás dopraví, kam budete chtít.

Blíží se hlavní sezóna – léto a s tím spojené cestování rodin s dětmi. Právě pro naše nejmenší letiště Pardubice připravilo dětský koutek, který se nachází v odletové hale poblíž občerstvení. Koutek je přístupný pro všechny odbavené cestující. Ačkoliv má dětský koutek za sebou jen pár týdnů své existence, stále se jej snažíme vylepšovat, řekla ředitelka letiště.

Poslední zmiňovanou novinkou jsou stojany pro bezpečné nabíjení mobilních zařízení. Letiště Pardubice připravilo pro své cestující možnost bezpečného nabíjení mobilních zařízení pomocí osvědčené moderní technologie. Pro zvýšení komfortu cestujících budou na letišti instalovány tři stojany. Jeden bude umístěn v odbavovací hale a ostatní v odletové hale.

 

Kontakt pro další informace:

Mária Ministrová

Tisková mluvčí

 

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.

Pražská 179

530 06 Pardubice

M: + 420 730 588 913

Email:

www.airport-pardubice.cz

 

 _mg_5462.jpg

 _mg_5449.jpg

Letiště Pardubice > Novinky > Letiště Pardubice je připraveno na letní sezónu 2019