Letiště Pardubice

Dovolená Monastir 2022

délka letu z Pardubic do cílové destinace 3 h 0 min

Vítejte v letovisku Monastir

Tunisko, usazené v severní části afrického kontinentu, je jednou z největších turistických destinací ve Středomoří. Zdejší podnebí je charakteristické svou jedinečnou a velmi rozmanitou faunou i flórou, která se od severu k jihu proměňuje ze zelených subtropů přes horké a suché stepi až po vyprahlé pouště.

Pojmenování letoviska Monastir je odvozeno od slova monastýr (= klášter). Z hlediska historie se město rozvíjelo kolem Ribatu (pevnost postavená v 8. století), jehož posláním bylo chránit společenství muslimských poustevníků, kteří se zde v tehdejších dobách usadili.

Monastir leží na pobřeží centrální části Tuniska a patří k nejvyhledávanějším destinacím v zemi. Toto původně rybářské město, kde dnes trvale žije přibližně 40 000 obyvatel, přitahuje pozornost svým krásným přístavem a starou medínou (původní centrum města) plnou klikatých uliček, obchůdků, kaváren, restaurací a jedinečné tuniské atmosféry.

Soudobé rekreační středisko Monastir poskytuje svým návštěvníkům velmi pestrou hotelovou základnu – ubytovat se můžete v penzionech, apartmánech, rodinných objektech, hotelích i luxusních palácích. Vyhledávaným se letovisko stalo především pro své nádherné písčité pláže, malebné prostředí s nádechem exotiky a atraktivní ceny last minute zájezdů. Výhodná poloha u pobřeží Hammametského zálivu, kouzelné vesničky, romantické zátoky, mezinárodní letiště a příjemné teploty každoročně přivádí do Monastiru návštěvníky ze všech koutů světa.

Mimo pestré nabídky ubytování je zde i rozmanitá nabídka doprovodných programů a dovolenkových aktivit. V Tunisku
si tak můžete klidně vyzkoušet potápění, jízdu na velbloudech
či čtyřkolkách ve vyprahlé poušti, jízdu na koni či vodním skútru, golf, tenis nebo třeba lukostřelbu. Samozřejmostí jsou pak relaxační a léčebné procedury, které jsou návštěvníkům poskytovány na míru jejich individuálním požadavkům
a potřebám. Ať už patříte mezi milovníky klidných a plážových dovolených nebo jste příznivci živějších dovolenkových aktivit – v Monastiru si na své přijde každý.

Zajímavost

Monastir je rodným městem prvního tuniského prezidenta Habiba Bourghiba a zaručuje svým návštěvníkům skvělý výchozí bod pro poznávání celého arabského světa.

5 důvodů proč Monastir?

Rozmanitost

Bohatá fauna i flóra – zelené subtropy, horké a suché stepi i vyprahlé pouště.

Ubytování

Hotely, které naprosto dokonale zapadají do okolního prostředí v souladu s přírodou.

Poloha

Poloha letoviska umožňující rychlý a komfortní transfer do hotelu.

Solné jezero Chott el Djerid

Největší solné jezero Tuniska, které se objevilo ve Star Wars.

Počasí

Slunečné a teplé počasí s minimem srážek od května do září.

Vyberte si svůj zájezd

Připravili jsme pro vás pestrou nabídku zájezdů.
od 12 880 Kč

V Monastiru si na své přijde každý...