Letiště Pardubice

Dovolená Marsa Alam 2022

délka letu z Pardubic do cílové destinace 4 h 40 min

Vítejte v letovisku Marsa Alam

Egyptská arabská republika je celoročně oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Zdejší hotely poskytují svým návštěvníkům přístupné pláže v bezprostřední blízkosti
a komfortní zázemí v podobě široké nabídky služeb, obchodů, restaurací, fitness, wellness a nejrůznějších dovolenkových aktivit.

Letovisko Marsa Alam je ideální destinací pro všechny, kteří chtějí navštívit Egyptskou arabskou republiku, avšak dávají přednost spíše klidnějšímu dovolenkovému režimu. Jedná se o místo, kde si návštěvník může dokonale vychutnat místní atmosféru
a zároveň prostě jenom být – bez přeplněných hotelů, pláží
a davů turistů na každém kroku.

Unikátní přírodní scenérie, luxusní hotelová zázemí, romantická pobřeží, tyrkysově modré moře, bohatý podmořský svět, památky na dosah, naleziště zlata a smaragdů (symbol síly a věčnosti), rozmanitá nabídka doprovodných řízených i neřízených aktivit – to vše v Marsa Alam naleznete.

Letovisko Marsa Alam

Marsa Alam  je nejjižněji položené letovisko, které leží přímo na pobřeží Rudého moře a od nejoblíbenějšího letoviska Hurghada je vzdálené přibližně 285 kilometrů. Ještě nedávno přitom byla Marsa Alam nenápadnou rybářskou vesničkou, ve které se její obyvatelé věnovali především chovu koz, ovcí a velbloudů.

Pozornost upínající se k této destinaci vzrostla po výstavbě mezinárodního letiště, což s sebou přineslo také budování luxusních hotelových komplexů a rozvoj turismu v této dosud nepoznané části afrického kontinentu. V současné době žije v Marsa Alam přibližně 10 000 obyvatel, kteří se i nadále věnují chovu zvířat, rybolovu a těžbě v dolech, případně některému ze segmentů turistického odvětví.

Oproti jiným letoviskům je Marsa Alam místem nedotčeným turistickým ruchem a nenajdete zde žádná velká nákupní centra či zábavní parky, rozsáhlé výstavby či zastavěné plochy, které by zcela proměnily charakter a původní ráz krajiny. Klidná atmosféra města tak kontrastuje s poněkud rušnějším Port Ghalib, které se nachází nedaleko a je vyhlášené svými kavárnami, restaurace, obchody a přístavem pro výletní lodě. Pokud tak budete mít v průběhu dovolené chuť si na chvíli si odskočit do víru městského života – Port Ghalib je vzdálené přibližně 65 kilometrů.

Marsa Alam nejenže přitahuje pozornost svými zátokami s téměř nedotčenými potápěčskými místy a klidem, ale je taktéž výborným výchozím bodem k poznávání starověké egyptské kultury a její historie, stejně jako k prozkoumávání pouští, místních hor a dalších přírodních krás této exotické země.

Zajímavost

Marsa Alam je ideální destinace pro dovolenou s přáteli, rodinou či jednotlivce, kteří se rádi vydávají do dosud neprobádaných koutů a zákoutí a zároveň ocení oporu v podobě komfortního ubytování a služeb. Pakliže upřednostňujete klidnější prostředí, bezprostřední blízkost přírody a oblasti nedotčené přílivem davů turistů – jedinečná a poklidná Marsa Alam je perfektní destinací právě pro Vás.

5 důvodů proč Marsa Alam?

Korálové útesy

Rozmanité a jedinečné korálové útesy čítající tisíce i miliony jedinců.

Pláže

Písčité, s pozvolnými vstupy vedoucími přes korálové podloží či kamenitý pás.

Výhodná poloha

Výborný výchozí bod k poznávání starověké egyptské kultury, pouští i hor.

Zážitky

Lokality vhodné pro šnorchlování, potápění, kitesurfing i windsurfing.

Ubytování

Příjemné ceny a kvalitní zázemí evropského standardu.

Vyberte si svůj zájezd

Připravili jsme pro vás pestrou nabídku zájezdů.
od 13 590 Kč

Marsa Alam – destinace, která Vám umožní prostě jenom být…