Letiště Pardubice

Dovolená Kréta - Heraklion 2022

délka letu z Pardubic do cílové destinace 2 h 50 min

Vítejte na ostrově Kréta

Kréta je největším ostrovem Řecké republiky a jeho rozloha čítá více než 8 000 km2. Tento mýty opředený kousek světa obklopený Středozemním a Egejským mořem si zamilujete pro jeho nekonečně dlouhé písčité pláže, romantické západy slunce, malebná horská údolí i architekturu, která osloví snad každého. Typické bílé domky a kostelíky, jenž tvoří neopakovatelnou atmosféru, jsou pro Krétu příznačné.

Ostrov patří mezi velmi oblíbené a vyhledávané turistické destinace, a to především díky své poloze a příznivému středomořskému podnebí.

Čím je ale Kréta specifická a proč se stala víc než jen turistickou destinací? Kdo ví… Možná je důvodem skutečnost, že je domovinou nejstarší evropské civilizace, jejíž existence spadá do doby bronzové. Možná jsou to pozůstatky největšího mínojského paláce Knossos, který dostal své přízvisko podle jména mýtického krále Mínose a bájného Minotaura, jenž měl být dle pověsti uvězněn v labyrintu pod palácem. A dost možná jde
o kombinaci nejen výše zmíněného, ale také o to, že podle starořeckých mýtů je Kréta, mimo kolébku evropské civilizace, považována také za místo zrození Dia – vládce olympských bohů, syna Kronose a titánky Rhey.

Heraklion – nevětší město Kréty

Heraklion je největším a nejlidnatějším městem ostrova Kréta
a v současné době má přibližně 150 000 stálých obyvatel, což představuje zhruba čtvrtinu z celkového počtu všech obyvatel tohoto řeckého ostrova. Zároveň se jedná o páté největší město Řecka.

Jelikož Heraklion představuje významné turistické i obchodní centrum, neustále se rozvíjející metropoli s obrovským přístavem a mezinárodním letištěm – není divu, že počet obyvatel i návštěvníků narůstá stejně jako podpora a respekt k životnímu prostředí. Do centra se znovu navrací tradiční trhy, důraz je kladen také na péči a rozvoj zelených ploch a podporu přírody jako takové. Nikoliv umělé navozování atmosféry či „tvrdý turismus“, ale naopak – autentičnost, skutečné vnímání jedinečnosti a unikátnosti místa a všeho, co k němu patří. Cesta Heraklionu jde dopředu v duchu sounáležitosti a symbiózy moderní civilizace, historie a darů přírody.

Zajímavost

Pokud si ráno přivstanete, můžete si pláž Ammoudara a její zákoutí užívat i mimo všudypřítomné davy turistů.

5 důvodů proč Heraklion?

Počasí

Horká a suchá léta a poměrně vlhké zimní měsíce s teplotami nad nulou.

Moře

Ostrov s jedinečnou atmosférou obklopený Středozemním a Egejským mořem.

Romantika

Nekonečně dlouhé pláže, romantické západy slunce i malebná údolí.

Ostrov

Kolébka nejstarší evropské civilizace, největší mínojský palác Knossos.

Mýty a legendy

Místo zrození Dia – vládce olympských bohů, syna Kronose a titánky Rhey.

Vyberte si svůj zájezd

Připravili jsme pro vás pestrou nabídku zájezdů.
od 14 590 Kč

Heraklion, skutečná krétská pýcha...