facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Modernizace letiště

Základní informace

  • Název projektu: Technické zázemí civilní části letiště Pardubice a rozšíření pohybových ploch
  • Investor: EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
  • Zhotovitel: Chláděk a Tintěra, Pardubice a.s.
  • Projektant: AGA – Letiště, s.r.o.
  • Autorský dozor: AGA – Letiště, s.r.o.
  • Technický dozor investora: V&N, veřejná obchodní společnost
  • Řízení projektu: DABONA s.r.o.
  • Zahájení akce: 2. května 2011
  • Ukončení akce: 31. července 2012

financováno

Popis projektu

Hlavním cílem projektu je modernizace zázemí letiště Pardubice, které umožní rozšíření a zkvalitnění technických a servisních služeb poskytovaných letištěm. Projekt počítá se stavbou technického zázemí civilní části letiště Pardubice včetně rozšíření pohybových ploch.

Stavba jako celek je určena pro zázemí technické obsluhy letadel a údržby letiště a umožňuje i napojení na veřejnou komunikační síť, pohyb a parkování veřejných i neveřejných mobilních prostředků.

Mezi dílčí cíle projektu patří:

Vybudování nového areálu LPH

Areál LPH vytváří provozní zařízení pro manipulaci a skladování LPH (letecké pohonné hmoty). Areál má provozní návaznost na odbavovací plochy a proto je v jejich dobré dostupnosti. Řešení vlastního areálu LPH má výraznou dopravní orientaci, situování a rozmístění objektů je podmíněno provozu na komunikacích vně i uvnitř areálu.

Areál pozemních služeb

Areál pozemních služeb je určen pro obslužný personál technické obsluhy letadel (RAMP handling) a údržby letiště, zejména pohybových ploch (letní i zimní). Dispozice je přizpůsobena provozním požadavkům, většina prostoru jsou halové prostory – garáže, opravárenská stání, sklady, dílna apod., dále též pobytové prostory se zázemím směny a s administrativním zázemím.

Převážná část prostor pro garážování je dimenzována na vozidla třídy NA 1 tzn. střední velikost nákladních automobilů. Velké stání v prostoru opravárenského stání je navrženo na prostředky s atypickými rozměry, nebo pro prostředky, na kterých jsou umístěna zařízení (např. pro úklid sněhu) vyžadující větší průjezdné profily a je proto navrženo na průjezdný profil šířky 6,0m a výšky 4,5m.

V objektu se také nachází garáž pro stání letištních el. schodů a el. tahačů s možností dobíjení. Průjezdný profil této garáže je navržen s ohledem na rozměr letištních schodů s el. pohonem.

Letištní pohybová plocha

V rámci projektu dojde k rekonstrukci stávajících TWY C/D/T (úprava šířky, doplnění shoulderů) a prohloubení stávající APN Z. Úpravy souvisejí s eliminací výjimek na jejich parametry tzn. se zvyšováním bezpečnosti leteckého provozu. Na nově rekonstruovaných pohybových plochách letiště bude možný provoz letadel spadajících max. pod kódové označení 4D dle specifikace předpisu L14.

Součástí projektu jsou také stavební objekty obsahující přípravu území, vodovod, plynovod, kanalizaci, kabelové rozvody, osvětlení, komunikace a zpevněné plochy, sadovnické úpravy apod., (viz projektová dokumentace). Jedná se o stavební objekty nutné k provozu letiště – vyvolané investice.

Fotogalerie

 

Mohlo by Vás zajímatZeptejte se!
Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR3637 London - Stansted RYANAIR 23.3.2019 21:25
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR3636 London - Stansted RYANAIR 23.3.2019 21:00 LETÍ
všechny přílety