facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Terminál je důležitý, ale sám o sobě nestačí

1.8.2016
Terminál je důležitý, ale sám o sobě nestačí

Na pardubickém civilním letišti již třetí měsíc pokračuje stavba nové odbavovací haly. Hana Šmejkalová, ředitelka letiště a místopředsedkyně správní rady společnosti East Bohemian Airport, která mezinárodní letiště v Pardubicích provozuje, tak má o radost, ale také starost více. Spadl jí s léty odkládaným zahájením stavby terminálu kámen ze srdce?

Jeden kámen spadl, druhý přibyl. Ale toho bych se snad měla zbavit příští rok na podzim, kdy má být odbavovací hala hotova. Nicméně určitě se pak najde další, tak to prostě v životě chodí. Terminál je pro další existenci pardubického letiště důležitý, bez něho bychom se těžko vyrovnávali s konkurencí, ale sám o sobě nás nespasí.

Máte na mysli další investice do pardubického letiště?
Ne, ne, nemluvím o penězích, nebo alespoň ne o takových částkách, v jakých se pohybuje stavba terminálu. My se nemůžeme spokojit s tím, že postavíme terminál, důležité je využít jeho potenciál ve spojitosti s potenciálem kraje.  Půjde o to přesvědčit subjekty, které by mohly naše letiště využívat o jeho možnostech a výhodách.

To je ale věc managementu, tedy vás, ne?
Ano primárně ano, ale po téměř ročním působení v této funkci mám pocit, že existenci letiště oceňují spíše firmy a podnikatelé působící v Pardubicích, ale v ostatních částech regionu jakoby letiště bylo v lepším případě věcí, která se jich netýká. A tady bychom potřebovali podporu našich akcionářů. Všichni musíme vysvětlovat, že letiště má ohromný význam pro celý kraj, že díky němu tu mohou vznikat nové pracovní příležitosti. Nejen v krajském městě, ve službách poskytovaných letištěm, ale i jinde. Může to být například výstavba nových hotelů či vznik jiných ubytovacích kapacit, restaurací a stravovacích zařízení, vznik nových turistických atraktivit, příchod nových investorů z oblasti výrobní, finanční a jiné, až po leteckou přepravu zboží. Letiště je nedílnou součást dopravního uzlu Pardubice, kdy všechny dopravní cesty vodní, vzdušné, železniční, silniční (auta i autobusy) mají být propojeny.  

Nezní to trochu jako rezignace na příchod leteckých dopravců do Pardubic?
To vůbec ne. Získání pravidelných linek je pro nás prioritou a tak trochu i otázkou prestiže. Ale je třeba si položit otázku. Chceme být pouze vstupní branou cizinců do České republiky a budeme přihlížet tomu, jak z Pardubic okamžitě odjíždějí do jiných regionů, nebo chceme, aby alespoň část peněz, které tu utratí, zůstala v kraji? To je to, o čem hovořím. Stále říkám, že východní Čechy mají velký potenciál a jde jen o to, jak jej využijeme. A to už není otázka pouze letiště, pouze cestovních kanceláří, nebo firem se zahraniční klientelou. V prvé řadě je třeba, aby se i v zahraničí vědělo, že existuje Pardubický kraj a jaké jsou v něm možnosti. My při svých jednáních s operátory děláme, co můžeme, ale bylo by pro všechny prospěšné využít všech možností prezentace regionu v zahraničí - na veletrzích, workshopech a konferencích, při obchodních jednáních a podobně.

Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1495 Alicante RYANAIR 22.4.2019 10:15 PŘEDPOKLAD
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1494 Alicante RYANAIR 22.4.2019 09:50 PŘEDPOKLAD
všechny přílety