facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Stavba letištní haly začne v červnu

5.5.2016

Stavba nové odbavovací haly pardubického letiště může začít.

Stavba letištní haly začne v červnu

Přímo „na místě činu“ dnes uzavřeli zástupci investora a dodavatelské firmy smlouvu o výstavbě nového terminálu. Stavební práce začnou v červnu, hotovo by mělo být za 18 měsíců.

O potřebě výstavby nové haly se hovořilo řadu let. Jsem rád, že se našemu vedení podařilo tento záměr dotáhnout a těším se, až začne terminál sloužit. Jsem přesvědčen o tom, že jeho otevření přinese užitek nejen cestujícím a městu a kraji coby akcionářům společnosti East Bohemian Airport, ale celému regionu. Pardubické letiště to i ve skromných podmínkách dotáhlo mezi pětici nejvýznamnějších mezinárodních letišť v republice a ukázalo, že má ohromný potenciál.  Nyní smažeme handicap, který dosud má oproti Karlovým Varům, Ostravě nebo Brnu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Zhotovitele stavby terminálu vybrala EBA ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo 12 firem. Většina nabídek nepřekročila předpokládanou cenu stavby, tj. 300 milionů korun. „S nejnižší nabídkovou cenou – 256 milionů korun - zvítězilo sdružení firem Chládek a Tintěra a Strabag," uvedl předseda představenstva společnosti EBA Pavel Svoboda. Cena je podle něj srovnatelná s cenami, za které postavily nové terminály jiná letiště.

V ceně stavby, která bude zahájena v červnu, je kromě terminálu zahrnuto i vybudování příjezdové komunikace. Finanční zdroje na stavbu zajistí akcionáři EBA, tedy město Pardubice, vlastnící ve společnosti 66 procent akcií a Pardubický kraj coby třetinový vlastník.  Město i kraj navýší základní kapitál společnosti celkem o 50 milionů korun v poměru 1 : 2, tedy podle podílu, jaký ve společnosti vlastní. Dalších 250 milionů může investor čerpat prostřednictvím směnečného programu u ČSOB, kde je ručitelem město Pardubice. „Pardubický kraj jako vlastník 34 procent akcií uhradí částku odpovídající jeho podílu na původně plánovaném financování prostřednictvím směnečného programu během čtyř let přímo ze svého rozpočtu,“ řekl primátor Charvát. „Tento princip financování výstavby terminálu fakticky znamená, že EBA a.s. nevyužije v celém rozsahu financování formou směnečného programu,“ doplnil náměstek primátora Jan Řehounek.  Směnečný program může trvat až do roku 2032, směnky ale mohou být splaceny dříve. 

Výstavba nového terminálu je pro budoucnost a další rozvoj letiště nutná. Bez něj by se EBA musela vzdát pravidelné přepravy cestujících. Díky této investici bude mít letiště zázemí na úrovni cestování ve 21. století a vyhovující poptávce leteckých společností po moderních, ale finančně dostupnějších letištních službách. Výstavba nové haly je proto velkou událostí nejen pro nás, ale zcela určitě pro celý region, do něhož by mělo přicházet více turistů, více podnikatelských příležitostí, nové investice a nové pracovní příležitosti,“ řekla ředitelka společnosti EBA Hana Šmejkalová.

Společnost EBA byla založena v roce 1993 z iniciativy soukromých subjektů. V roce 2002 se stalo stoprocentním vlastníkem společnosti město. Od roku 2007 drží Pardubice 66 procent akcií společnosti, zbývající část vlastní Pardubický kraj. V posledních letech se i zde projevily důsledky globální ekonomické krize, v loňském roce přišlo letiště o provozovatele pravidelných linek do Ruska a tím podstatnou část cestujících. Při jednání s dalšími zájemci o služby letiště naráží právě na absenci plnohodnotného letištního terminálu.

Nejbližší odlet
Právě od nás nikdo neodlétá.
Nejbližší přílet
Právě k nám nikdo nepřilétá.