facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Řecký Rhodos s odletem z Pardubic

16.3.2017

Rhodos každoročně láká na dovolenou tisíce turistů. 

Řecký Rhodos s odletem z Pardubic

Hlavním důvodem není jen azurové moře a jedinečná okolní atmosféra, ale také bohatá historie a řecká mytologie. Poznejte i vy tyto krásy a vydejte se na dovolenou do Řecka. Odlety z Pardubic vám zajistí komfortní cestu a příjemné zázemí menšího letiště. 

Rhodos z Pardubic? Za necelé tři hodiny!

Využijte pro svoji dovolenou či služební cestu letiště Pardubice – má snadné dopravní spojení, parkování zdarma a pohodlné zázemí. Na oblíbený ostrov Rhodos se z Pardubic dostanete bez mezipřistání za necelé tři hodiny letu.

Kudy se dostanu na letiště

Řecko letecky z Pardubic aneb co vás čeká po přistání

Pokud vyrážíte na dovolenou letecky z Pardubic, buďte na letišti alespoň dvě hodiny před plánovaným odletem – díky tomu proběhne odbavení s časovou rezervou a vy tak svoji vytouženou dovolenou započnete v klidu a v dobré náladě. Před tím, než bude možný nástup do letadla, můžete navštívit místní duty free obchod či občerstvení. 


Po příletu na Rhodos
, kde tamní letiště nese název Diagoras (po řeckém básníkovi z 5. stolení př. n. l.) a leží 15 km od hlavního ostrovního města, vás čeká větší letiště se čtyřicetiletou tradicí. Letiště Rhodos je čtvrtým nejvytíženějším letištěm v Řecku, a díky tomu nabízí cestujícím veškerý komfort. Celý areál je vybavený mnoha obchody, restauracemi v různých cenových hladinách a nechybí ani wifi připojení. Ostrov má dobrou dopravní dostupnost, proto jej autem přejedete z jednoho konce na druhý přibližně za hodinu a půl.

Slunce 300 dní v roce

Pokud vás láká teplo a sluneční paprsky, je pro vás Rhodos jasnou volbou. Slunné dny tu jsou 300 dní v roce, proto je pravděpodobnost deštivé dovolené minimální. Jaro a podzim jsou převážně bez oblačnosti, a když přijde síla léta, zavítá déšť do této oblasti výjimečně. Nemusíte se však obávat velkých veder – díky nízké vlhkosti vzduchu, mořským větrům a větru Meltemi je na ostrově příjemně. Moře nabízí nádherné koupání až do poloviny listopadu.

Z Pardubic se přímým letem dostanete nejen na Rhodos, ale také na Krétu do Heraklionu

Dovolená na Rhodosu podle vašeho gusta

Přestože má ostrov rozlohu 1400 m2, nabízí širokou škálu letovisek – od klidných míst mimo hlavní turistické dění, přes standardní penziony a areály v centru měst, až po luxusní lokality a hotely. Dlouhé pláže poskytují nejen odpočinek a koupání, ale i sportovní vyžití (kitesurfing, windsurfing či klasické surfování). Pro tyto záliby doporučujeme západní část pobřeží, která je více větrná a kde se vyskytují větší vlny.

Vybrat cestovní kancelář

Bohatá historie a skvělá gastronomie

To však není vše, co můžete od dovolené na Rhodosu čekat. Samotné Řecko má nejdéle doložené evropské dějiny a je nerozlučně spjaté s bájnou mytologií, která se objevuje i na Rhodosu. Můžete se proto těšit na poznávací výlety po památkách, který mají nezapomenutelnou atmosféru.


Zapomenout nesmíme ani na řeckou gastronomii.
Lahodné řecké jogurty, typický olivový olej, medová baklava, zapékaná musaka, tzatziky či ryby – to je jen pár tipů, na co byste při návštěvě Řecka neměli zapomenout.

Využijte výhody, které nabízí Pardubické letiště, a vydejte se do pohádkového Řecka. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1495 Alicante RYANAIR 18.6.2018 18:55 19:35 ODLETĚL
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
QS1981 Burgas TRAVEL SERVICE 19.6.2018 16:45 PŘEDPOKLAD
všechny přílety