facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Nový letištní terminál se těší na první cestující

16.1.2018

Přivítá je během několika týdnů.

Nový letištní terminál se těší na první cestující

 V polovině roku 2016 se začalo, rok a půl poté je hotovo – v pondělí 15. ledna byla slavnostně přestřižena páska a tím slavnostně otevřen nový letištní terminál civilní části pardubického letiště. Stavební sdružení STRABAG a Chládek & Tintěra jako generální dodavatelé stavby zhotovili terminál, který ponese jméno aviatika Jana Kašpara a odbaví až dvě velká dopravní letadla současně. První cestující by měl přivítat koncem ledna.

 „Pardubickému letišti se vloni podařilo zvrátit nepříznivý trend klesajícího počtu odbavených cestujících. Podle předběžných odhadů letiště za rok 2017 odbavilo 88 490 cestujících, což je ve srovnání s předchozím rokem nárůst o více než 180%. Na pozitivních výsledcích se kromě ruských cestovních kanceláří létajících z Pardubic do Petrohradu, Samary, Jekatěrinburgu, Ufy a Kazaně samozřejmě podílí i velmi dobře obsazená linka Ryanairu do Londýna a společnost Red Wings s linkou do Moskvy,“ řekla Hana Šmejkalová,  ředitelka civilní části pardubického letiště a místopředsedkyně správní rady společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, která letiště provozuje. „Pevně věříme, že v roce 2018 bude letiště i díky novému terminálu pokračovat ve vylepšování přepravních výkonů a stane se důležitým pilířem dopravní infrastruktury celého pardubického regionu. Těšíme se už nyní na březen, kdy se nabídka letů z Pardubic rozšíří o pravidelnou linku do španělského Alicante,“ dodala ředitelka Šmejkalová.

Přejímka stavby podle vedení EBA proběhla bez komplikací a terminál je takový, jaký letiště potřebuje - moderní a účelný, s kapacitou na odbavení dvou letadel najednou. Před uvedením terminálu do ostrého provozu, který se plánuje na konci ledna, bylo a je třeba vše vyzkoušet a zkontrolovat a tedy minimalizovat veškerá myslitelná i nemyslitelná rizika přesunu provozu ze starého terminálu do nového -  do nových prostor se stěhují poskytovatelé služeb, které dosud fungovaly ve staré hale, například duty free shop, prodej suvenýrů a podobně, i služby nové, například zcela nová stání pro vozy taxislužby a jiné. Cestující, kteří na letiště přijedou automobilem, budou mít k dispozici, do doby než bude dobudováno parkoviště před terminálem, odstavnou plochu zhruba 90 metrů od odbavovací haly, hotov je i chodník, který plochu s terminálem spojuje. Co se týká provozních a bezpečnostních technologií, je pardubický letištní terminál srovnatelný i s pražským letištěm.

Stavba nové odbavovací haly pro pardubické letiště začala těsně před zahájením letní sezony 2016 a přišla na 256 milionů korun. Dodavatelem stavby, včetně příjezdové komunikace, bylo sdružení firem STRABAG a.s. a Chládek & Tintěra, Pardubice a.s. Finanční zdroje na nový terminál zajistili akcionáři provozovatele letiště (společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT), tedy město Pardubice, vlastnící dvě třetiny akcií a Pardubický kraj coby třetinový vlastník. 

Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR3637 London - Stansted RYANAIR 23.2.2019 21:25 PŘEDPOKLAD
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR3636 London - Stansted RYANAIR 23.2.2019 21:00 PŘEDPOKLAD
všechny přílety