facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Jak překonat strach z létání

30.4.2018

Získat nadhled nad světem i nad všedními starostmi - to jsou slova těch, kteří létání milují.

Jak překonat strach z létání

Naopak strach z uzavřeného prostoru, z pocitu, že je člověk několik kilometrů nad zemí a že dočasně ztratil pevnou půdu pod nohama - tím argumentují ti, pro které je létání noční můrou. Patříte mezi ně? Přečtěte si dnešní článek, který vám poradí, jak překonat strach z létání a jak si cestování v oblacích užít naplno.

Strach z létání má řešení

Aviofobie, neboli strach z létání, se rozděluje na několik typů. Zaměříme se na nejčastější problémy, které cestující v letadle trápí a poradíme vám, jak je zvládnout.

Je to v hlavě

Celou řadu strachů a obsesí má člověk vytvořenou v hlavě. Přemýšlíte, jak nad touto temnou stránkou při letu zvítězit? Dýchejte zhluboka, vyzkoušejte relaxační cvičení, nalaďte se na pozitivní myšlenky nebo zaměstnejte svoji mysl jinou činností - zkrátka odveďte svoji pozornost od nepříjemných představ.

Náš tip: Pokud váš strach sahá do takových rozměrů, že jej sami nedokážete ovládnout, konzultujte svůj problém se svým lékařem. Může vám doporučit léky na uklidnění, které vám pomohou cestu překonat.

Letíte poprvé? 

Uzavřený prostor v letadle

Trpíte-li klaustrofobickými pocity, pomůže vám, pokud si zvolíte sedadlo do uličky nebo u východu. Dobré je také předem vědět, do čeho jdete. Využijte proto například exkurze na letišti či kurzy pro odbourání strachu z létání.

Turbulence

Turbulence jsou při letu nepříjemné a u mnoha pasažérů vyvolávají pocit strachu. Jedná se v atmosféře o naprosto přirozený jev. Přestože jsou otřesy při turbulenci nepohodlné, nemusíte mít obavy. Konstrukce letadla je na tyto otřesy připravena a každý pilot prošel výcvikem, jak je zvládnout.

Náš tip: Pokud máte obavy z turbulencí, volte spíše sedadla v přední části letadla, kde jsou turbulence cítit nejméně.

Katastrofické filmy a realita

Filmy o letecké katastrově umí člověka velmi vyděsit. Doporučujeme je však brát s velkou rezervou - letoun je konstruován z několika zástupných systémů, proto kdyby nastala porucha, stále existuje při letu náhradní řešení. Dalším mýtem je, že letadlo létá pomocí motorů. Není tomu tak - letadlo létá díky vztlaku a křídlům a i při výpadku motorů by bylo schopné doplachtit k zemi, podobně jako bezmotorové kluzáky.

Náš tip: Kdo ví, ten se nebojí. Není proto na škodu se před obávaným letem zaměřit na fakta o létání. Oblast letectví je v literatuře i na internetu velmi dobře zpracovaná a zjištění podrobností vás uklidní.

Zjistěte o letišti více

Je o vás dobře postaráno

Letušky a stewardi jsou připraveni, aby vám zajistili po dobu letu maximální pohodlí a ochotně vám pomohou v každé situaci. Pamatujte, že sdílená starost = poloviční starost. Nebojte se posádce letadla říct, že máte z letu obavy. Jsou školeni a vědí, jak vám v takové situaci pomoci.

Piloti před tím, než se s vámi vznesou do oblak, trénovali tisíce hodin, aby s vámi bezpečně vzlétli i přistáli. Navíc je váš let neustále monitorován z řídících věží, které pomáhají pilotům včas zareagovat. Celý tým se skládá z profesionálů, kterým můžete důvěřovat.

A když bude nejhůř? Pamatujte na to, že létání patří k nejbezpečnějším způsobům cestování.

Nejbližší odlet
Právě od nás nikdo neodlétá.
Nejbližší přílet
Právě k nám nikdo nepřilétá.