facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Tipy: co si sbalit na dovolenou k moři

13.6.2017

Těšíte se na dovolenou, ale zabalení kufru je pro vás noční můrou?

Tipy: co si sbalit na dovolenou k moři

Nebaví vás vše připravovat, máte strach, že na něco zapomenete nebo máte obavy, abyste se vešli do omezeného limitu s váhou zavazadla? Právě vám jistě přijde vhod seznam věcí, které by vám neměly chybět. Po přečtení už nebudete váhat, co si sbalit na dovolenou k moři.

Týden u moře a starosti se zavazadlem

Také se vám stává, že když se vrátíte z dovolené, vybalíte kufr a zjistíte, že jste polovinu věcí vozili zcela zbytečně? Plánujete-li týden u moře, přinášíme několik tipů pro zabalení zavadala bez starostí a zbytečností. Začátek vysněné dovolené už nemůže být snazší…

První pomoc v příručním zavazadle

Po odbavení můžete mít v kabině letadla menší zavadlo, do kterého doporučujeme zabalit vše potřebné pro cestu – od dokladů, přes léky až po nezbytnosti, které vám přijdou vhod, pokud by se let opozdil.

 • Doklady (pas, OP, mezinárodní ŘP, kartička pojišťovny a doklady o cestovním pojištění)
 • Letenka a podklady od cestovní kanceláře
 • Peníze, kreditní karta
 • Klíče od domu
 • Cennosti a elektronika (telefon s roamingem, nabíječka, fotoaparát, sluchátka, notebook...)
 • Léky a kosmetika (prášek na bolest a nevolnost v letadle, náplast, kapesníčky, vlhčené ubrousky, opalovací krém)
 • Brýle, tužku, teplejší oblečení (zpravidla na cestu od moře zpět), pokrývka hlavy
 • Zábava do letadla (časopis, křížovka, kniha)

Co určitě nebalit

Co patří do kufru na dovolenou k moři?

Příruční zavazadlo je sbalené, nyní je čas na zabalení hlavního kufru, který nezapomeňte označit visačkou s vaším jménem a zámkem. Pamatujte na to, že si na dovolené pořídíte nějaký suvenýr, proto při balení počítejte s rezervou.

 • Oblečení – spodní prádlo a ponožky, 2x plavky, pareo či šátek, ochrana hlavy před sluncem, pyžamo, trička, košile, kraťasy/sukně, šaty (společenské a k vodě), dlouhé kalhoty, mikina/svetr/sako, oblečení pro sport
 • Obuv – plážová i pevnější obuv pro výlety, společenská obuv, popř. boty do vody
 • Kosmetika – (vhodná jsou minibalení) mýdlo, šampon, deodorant, parfém, hřeben, sponky a gumičky do vlasů, kartáček na zuby s pastou, dezinfekční gel na ruce, potřeby pro holení, vatové tyčinky, kapesníčky, dekorativní kosmetika + potřeby pro odličování
 • Lékárnička – opalovací krém, krém po opalování, přípravek na ošetření spálené kůže, léky, které pravidelně užíváte a dále léky proti bolesti, nevolnosti, při zažívacích problémech, dále repelent a přípravek po bodnutí hmyzem, náplast, dezinfekce, pinzeta, nůžky na nehty
 • Praktické – sluneční, popř. dioptrické brýle, kontaktní čočky s roztokem (i náhradní), náhradní taška/batoh na výlety, šitíčko, provázek, kolíčky, blok a tužka, špunty do uší, vteřinové lepidlo/izolepa, baterka, termoska, skládací nůž, cestovní ručník, rohož na opalování, sáčky (na svačinu, špinavé oblečení), skladné společenské hry, kniha/čtečka či křížovky, slovník, mapa lokality, adresy na pohledy, zábava do vody (potápěčské brýle, létající talíř...)

Především u oblečení myslete na počet kusů a vzájemnou kombinovatelnost. Myslete také na pravidla bontonu, proto si nezapomeňte zabalit lehce společenské oblečení, které užijete například při večeři či návštěvě luxusní restaurace.

Váha a velikost zavazadel do letadla

Každý dopravce má podmínky pro zavadla různá a naleznete je v Přepravních podmínkách dopravce. Kabinové či příruční zavadlo, bývá v limitu do 5 kg, 8 či 12 kg v závislosti na cestovní třídě a dopravci, a s rozměrem nejčastěji 55 cm x 40 cm x 20 cm. Odbavované (zapsané) zavazadlo, které se přepravuje v zavazadlovém prostoru, má také různé limity pohybující se od 15 do 32 kg. Povolené limity doporučujeme ověřit před příjezdem na letiště, tak abyste se vyhnuli případným poplatkům za nadváhu zavazadel.

Limity zavazadel do letadla

Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1495 Alicante RYANAIR 28.5.2018 18:55 PŘEDPOKLAD
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1494 Alicante RYANAIR 28.5.2018 18:30 PŘEDPOKLAD
všechny přílety