facebook 
CS
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

content t2
Letíte poprvé?
Zde je návod!

Každý z nás jednou letěl poprvé, sami jsme si to prožili. Chceme vám tak pomoci, aby jste nemuseli být nervózní a užili si váš let naplno!

Připravili jsme pro vás návod, kde naleznete, jak se chovat od příjezdu až po samotný odlet!

Zjistěte, co vás čeká při prvním letu a nic už vás nepřekvapí!

EAST BOHEMIAN AIRPORT a.s.
Pražská 179
Popkovice
530 06 Pardubice

Tel.: +420 460 002 872
Fax: +420 460 002 870
E-mail: eba@airport-pardubice.cz 

Máte otázky?
Ptejte se!

Pokud se vám nechce volat nebo sepisovat
e-mail, máme pro vás připravené snadné řešení.

Vaše otázky, názory a připomínky nám můžete snadno odeslat pomocí formuláře, na který se probliknete z tlačítka níže. 

Odpovíme vám, jak jen to bude možné.

Pardubické letiště získalo bezpečnostní certifikát EASA

29.11.2016

Pardubické letiště je stejně bezpečné jako ta evropská

Pardubické letiště získalo bezpečnostní certifikát EASA

Pardubické mezinárodní letiště je stejně bezpečné, jako letiště v Paříži, v Mnichově nebo třeba v Římě. Dokládá to certifikát, který v úterý představitelé letiště převzali na Úřadu pro civilní letectví v Praze. Potvrzuje, že bezpečnost letového provozu na mezinárodním letišti Pardubice je v souladu s požadavky Evropské agentury pro bezpečnost v letectví (EASA), tedy s evropskou legislativou. Certifikaci EASA získal pardubický aeroport jako první z pěti českých letišť, spadajících do působnosti evropské agentury. 

 „Předáním certifikátu byly završeny více jak rok trvající přípravné práce, včetně vypořádání všech nálezů dle požadavků předpisového rámce EASA. Oceňuji vysokou úroveň připravenosti a profesionalitu personálu letiště Pardubice, včetně vzájemné spolupráce v průběhu celého řízení,“ zhodnotil práci zaměstnanců letiště ředitel Sekce provozní  ÚCL Vítězslav Hezký.

Získání certifikátu mě znovu utvrdilo v tom, že pardubické letiště jde pod vedením paní ředitelky správnou cestou. To, že naše letiště získalo tento důležitý certifikát jako první letiště v České republice, dává jasný signál všem, kteří se v letecké branži pohybují, že pardubické letiště skutečně patří do pomyslné první třídy," řekl Martin Charvát, primátor Pardubic. Město vlastní 66 procent akcií společnosti EBA a.s., která civilní letiště provozuje. „Jsem stále optimista a věřím, že po dostavbě nového terminálu bude pardubické letiště patřit k těm důležitým v Evropě," dodal primátor Charvát.

Osvědčení o provozní způsobilosti dle požadavků EASA budou muset mít do konce příštího roku všechna veřejná letiště ležící na území Evropské unie, která slouží obchodní letecké dopravě a na nichž je provoz zajišťován pomocí postupů pro přístrojové přiblížení a která mají dráhu se zpevněným povrchem o délce 800 m a více a která odbaví ročně více než 10 tisíc cestujících. „Jsem velice ráda, že se naše letiště zhostilo tohoto nelehkého úkolu v požadovaném termínu a bez prodlení. Tento certifikát jednoznačně potvrzuje, že připravenost našeho letiště k provozování mezinárodní letecké přepravy je na vysoké bezpečnostní úrovni. Touto cestou bych chtěla poděkovat panu Vítu Málkovi za perfektně odvedenou práci ve prospěch našeho letiště,“ uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

Na certifikaci jsme se připravovali zhruba rok. Měli jsme to štěstí, že jsme nemuseli řešit nedostatky stavebního charakteru. Neznamenalo to ale pouze vytvoření nové letištní dokumentace. Legislativa EU se od té národní liší jak ve formě, tak i v obsahu, takže některé úpravy jsme udělat museli,“ řekl manažer jakosti, bezpečnosti a řízení procesů letiště Ing. Vít Málek, který letiště certifikačním řízením provedl. Muselo být například doplněno některé denní značení a opraveny některé příkazové a informační znaky.  Bylo nutné nechat zpracovat a vyhodnotit překážkové plochy letiště a podobně. „Museli jsme se také vypořádat i se specifiky letiště, identifikovat jeho odlišnosti a prokázat bezpečnost. Například s tím, že naše dráha je široká 75 metrů, kdežto příslušným předpisem EASA je maximální uvažovaná šíře 60 metrů. Museli jsme proto doplnit dokumentaci, která toto specifikum popisuje a obsahuje i safety studii prokazující požadovanou úroveň bezpečnosti takové dráhy,“ dodal Vít Málek.

Podmínky certifikace dle požadavků EASA, o níž česká letiště žádají u Úřadu pro civilní letectví, jsou stejné pro všechna evropská veřejná letiště. Certifikát je dokladem toho, že letiště, které toto osvědčení o provozní způsobilosti získá, je bezpečné a jeho infrastruktura i činnosti jsou v souladu s evropskou legislativou.

Nejbližší odlet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1495 Alicante RYANAIR 22.4.2019 10:15 PŘEDPOKLAD
všechny odlety
Nejbližší přílet
LinkaDestinaceSpolečnostDatumČas pl.Čas sk.Stav
FR1494 Alicante RYANAIR 22.4.2019 09:50 PŘEDPOKLAD
všechny přílety